Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 179 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Wojna polsko-polska

wtorek, 18 kwietnia 2017 22:09


Taaa jest o polityce znowu będzie. Bo tak. Oczywiście dalej nie darzę sympatią obecnego reżimu i uważam, że większośc jego pomysłów nalezy spuścić w kanał. Gdybym był wierzący modliłbym się codziennie o to, by Popaprani i Szaleni nie tylko przerżnęli, ale też i uznali swoją porażkę w najbliższych wyborach.

Nie jestem niestety (w tej chwili) przekonany, że wybawieniem dla Polski będzie PO, ani wymyślona przez Radio-Zet koalicja PO, PSL i Nowoczesnej. Nie wierzę też, że “jakaś inna opozycyjna” wobec obecnego reżimu partia zdąży powstać i zdobyć dość poparcia w ciągu najbliższych dwóch lat. Jestem jednak przekonany, że prawicowi populiści i narodowi socjaliści z PiS na pewno szkodzą temu krajowi. Na szczęście PiS to Kaczyński i nikt więcej, a ten nie robi się coraz młodszy. Jeszcze parę lat i wreszcie go nie będzie. Jeszcze góra dwie kadencje i nie będzie PiS w sejmie (za trzy kadencje nie będzie w nim PO o ile nie zdobędzie władzy w 2019 bo wtedy to za cztery). Oczywiście są to tylko dywagacje poparte jedynie subiektywnymi obserwacjami (przejrzycie jednak sobie listę partii tworzących rządy - poza PSL, które współrządziło najwięcej razy wiele z nich po kadencji rządów szybko wypadało z sejmu).

Najsmutniejsze jest w tym wszystkim to, że Kaczyński i jego środowisko nie potrafi - nawet “w imię wyższych idei, piękna” (ukłon dla J. Stuhra, który ma dziś urodziny) - z nikim się dogadać - w każdym razie na dłuższą metę. Nawet Samooborę, czy Ligę Popleczników Romana (o skurwysyństwie polityki niech świadczy fakt, że Roman obecnie kocha Tuska, ale dziesięć lat temu pluł na niego nie gorzej niż kaczor). Jeszcze gorszy jest fakt, że społeczeństwo tak bardzo się spolaryzowało, że aż przykro. Ciężko się zresztą od tego powstrzymać, zwłaszcza, gdy opłacane przez reżim internetowe trolle na każdym forum chcą ci udowodnić, że jak nie jesteś w sPiSku, to zaraz jesteś z SB (nawet jeśli fizycznie jesteś za młody), albo stałeś tam gdzie ZOMO (choć “lodówę” widziałeś jedynie na zdjęciach archiwalnych).

Doszło nawet do tego, że choć bardzo tego nie lubię muszę przyznać się do błędu w mojej noworocznej notce. Napisałem tam, że media k;ojarzone z opozycją generalnie używają łagodniejszego języka niż te związane z reżimem. Owszem jest to prawda o ile zamkniemy się w mediach z tak zwanego głównego nurtu (np. Wyborcza, TVN, TVP). Jeśli jednak sięgniemy choć odrobinę głębiej to napotkamy taki sam rynsztok.

Nie chcąc więc taplać się w tym dalej chciałbym pozdrowić swoich czytelników z Kancelarii Sejmu, oraz Centrum Przetwarzania Danych Ministerstwa Finansów. Mam nadzieję, że przyślecie mi CBA czy innych antyterrorystów dopiero tak o 6:05 - wtedy mam już spodnie na dupie i nie będzie to tak głupio wyglądać w TV jak wtedy, gdy aresztują prawdziwych bandziorów w slipkach.

P.S. Lenistwo się opłaca - ciągle mam opony zimowe i śnieg mi nie przeszkadza.

oceń
2
0

Więcej na ten temat


niedziela, 21 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  305 054  

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

To tutaj właśnie opisuję swoje frustracje i przemyślenia. Do tego usuwam komentarze z linkami do stron komercyjnych niezależnie od treści zarówno stron jak i komentarzy. Usuwam też komentarz...

więcej...

To tutaj właśnie opisuję swoje frustracje i przemyślenia. Do tego usuwam komentarze z linkami do stron komercyjnych niezależnie od treści zarówno stron jak i komentarzy. Usuwam też komentarze bez sensu i te w językach obcych (mieszkam w Polsce, mówię po polsku, proszę mnie więc obrażać w moim ojczystym języku z zachowaniem zasad gramatyki i ortografii, jak również przy minimalnym zastosowaniu zapożyczeń z języków obcych).

schowaj...

O mnie

Zwykle krytycznie patrzę na świat i otaczających mnie ludzi, starając się, aby i mnie to krytyczne spojrzenie nie ominęło (w końcu mam lustro).

Statystyki

Odwiedziny: 305054
Wpisy
  • liczba: 185
  • komentarze: 447
Bloog istnieje od: 4401 dni

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

WP.TV