Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 185 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

No dobra, święta się skończyły i czas brać się do roboty…

niedziela, 01 stycznia 2017 18:39

Gdybym napisał, że w nowym 2017 roku będę pisał najmniej raz w tygodniu zasilając tego bloga kolejnymi wpisami o przynajmniej nie gorszej treści niż dotychczas srodze bym skłamał.

 

Skłamałbym z dwóch powodów - po pierwsze nie popełniłem żadnego postanowienia noworocznego,bo od ładnych paru lat nie udało mi się żadnego przeprowadzić dalej niż przez 10 miesięcy (ale to było tylko jedno z dziesiątek jakie powstały), a po drugie nie wierzę, że kolejny rok coś zmieni w tej materii i jeśli już coś sobie postanawiam, to nie patrzę na datę, bo szanse powodzenia są mniej więcej takie same (chociaż rzucić palenie postanowiłem w listopadzie i wtedy też wdrożyłem je w życie co zresztą się udało bo od kilku lat nie palę).

 

Czego więc mogę życzyć tym nielicznym czytelnikom, którzy tu wpadają w jakimś konkretnym celu? Po pierwsze - przestańcie wklejać mi reklamy w komentarzach. Ilość spamu jaki pokasowałem w zeszłym roku idzie w grube setki. Zaowocowało to pewnymi obostrzeniami w dziedzinie możliwości dodawania komentarzy na tym blogu, ale nie zamierzam nikomu za darmo pozwalać na wklejanie syfu pod moimi tekstami. Chcecie wklejać? Grzecznie się skontaktujcie, zaproponujcie jakąś uczciwą kasę i możemy pogadać. Odwiedzalność mojego bloga leży, kwiczy i wierzga nóżkami, więc na pewno wam się nie opłaci. Nie mniej jednak pewne zasady powinny obowiązywać.

 

Przez te wszystkie obostrzenia mogłem (choć nie musiałem) stracić trochę komentarzy od osób mających poglądy polityczne gdzieś na drugim biegunie od moich. Strasznie tego żałuję, bo patrzenie, jakie ci tzw. pat-w-ryj-ioci sadzą babole przy używaniu ojczystego języka (też nie jestem orłem, dlatego staram się jako tako redagować swoje teksty choć z różnym skutkiem), czy też jak bardzo nie potrafią dobrać argumentów na poparcie swych tez rozbawiało mnie czasem nawet na kilka minut. Jest niestety znanym faktem, że prawicowe poglądy łączą się z trzema przypadłościami - brakiem dystansu do siebie, poczuciem humoru dość niskich lotów i ogólnie niższa inteligencją.

 

Tak przy okazji - warto czasem przeczytać jak niektóre wydarzenia opisują “dziennikarze” powiązani z obozem obecnie rządzącym. O ile redaktorzy kojarzeni z obecną opozycją w większości (niestety nie wszyscy) starają się używać języka neutralnego (chciałbym zaznaczyć, że nie twierdzę przy tym, że są obiektywni), a ewentualne ostre stwierdzenia padają zwykle z ust ich gości, lub ekspertów. Co innego media prawicowe - pełno tam stwierdzeń jednoznacznie negatywnie nacechowanych wobec opozycji, a wiele spośród nich jest zwyczajnie obraźliwe. Nie wiem, kto jest autorem określenia “przemysł pogardy” i jaka jest geneza jego powstania, ale to co uprawiają prawicowe media świetnie nadaje się na jego zobrazowanie.

 

Co do opozycji - PO pod kierownictwem Schetyny to już nie ta sama partia co pod rządami Tuska. Widać, że stracili gdzieś pazur,a z nim możliwość sięgnięcia za trzy lata po władzę. Tak jak już chyba tutaj pisałem mam o to właśnie do Tuska żal. Na szczęście wiele wskazuje na to, że PiSuary nie poprą go na kolejna kadencje i zdąży wrócić i troszkę namącić Jarkowi w planach w sam raz przed wyborami samorządowymi. Jeśli Tusk postanowi jednak nie wracać do polskiej polityki, będę musiał postawić jednak na Nowoczesną, bo nie tylko nie odpowiada mi sposób w jaki Schetyna rządzi w PO, ale też i on sam nie budzi mojego zaufania. Wyjątek mogę popełnić tylko wtedy, gdy PO wystawi kogoś naprawdę wartościowego w moim regionie.

 

Ostatnią smutną sprawą z jaką widać że Polska zaczęła się zmagać w 2016 roku to coraz większy wpływ polityków na sądy i prokuratury. Mam wrażenie, że w chwili obecnej żaden sędzia nie skaże choćby najmniej istotnego polityka z PiSlamu nawet w najbardziej oczywistej sprawie w obawie, że jego kariera zostanie bezpowrotnie zniszczona przez Ziobrę.

 

Wreszcie dochodzimy do KODu. Z mojego punktu widzenia to dość fajna inicjatywa, która zaczęła się jako obywatelski, pozapartyjny protest przeciwko machlojkom PiSu wobec TK. KOD pokazał, że “ciemny lud” jednak nie wszystko kupi i nie wszystko ma w dupie, czego wyrazem była druga oddolna inicjatywa tego typu, czyli “czarny protest”.

 

Największą porażką roku okrzyknąłbym chyba Dudusia - jest tak niesamodzielny, że pozostaje tylko określanie go dziecięcym mianem (ja na szczęście nie jestem dziennikarzem, ani redaktorem, nie czuję się więc w obowiązku używać języka neutralnego). Miał wiele okazji pokazać się jako polityk ponad partyjnymi podziałami, ale za każdym razem krewił sromotnie wykonując jedynie w sposób wyglądający na bezrefleksyjny polecenia prezesa. Nawet bezwzględnie złą ustawę dezubekizacyjną bis podpisał, chociaż obcinała ona emerytury nawet bogu ducha winnym strażakom. To samo MO. Nie wierzę i nikt mi nie wmówi, że wszyscy funkcjonariusze tej służby jak jeden mąż stawiali sobie za cel niszczenie PRL-owskiej opozycji. W końcu każdy, kto chce zostać policjantem (czy też milicjantem za PRLu) bardziej liczył na ekscytujące pościgi za bandziorami, czy też żmudną, detektywistyczną robotą, która w konsekwencji miała wskazać mordercę (a i tak zawsze było wiadomo, że to kamerdyner). Jak do ciężkiej kurwy ci ludzie mieli realizować swoje marzenia w tym jebanym PRLU?! Dlaczego PRLowski prokurwator, który zdobywał pochwały od PRLowskich przełożonych z PZP kurwa R jest lepszy od strażaków, którzy musieli odbyć szkolenie w placówce MSW?

 

W nowym roku życze wam wszystkim spokoju, szczęscia i żeby politycy PiSu poszli wreszcie po rozum do głowy i zrozumieli, że rozpierdalają ten kraj kawałek po kawałku.

 

P.S. Gdyby Freddie Mercury dożył do 2016 to pewnie już by poza niego nie wyszedł...

 

oceń
11
4140

Więcej na ten temat


sobota, 18 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  304 333  

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

To tutaj właśnie opisuję swoje frustracje i przemyślenia. Do tego usuwam komentarze z linkami do stron komercyjnych niezależnie od treści zarówno stron jak i komentarzy. Usuwam też komentarz...

więcej...

To tutaj właśnie opisuję swoje frustracje i przemyślenia. Do tego usuwam komentarze z linkami do stron komercyjnych niezależnie od treści zarówno stron jak i komentarzy. Usuwam też komentarze bez sensu i te w językach obcych (mieszkam w Polsce, mówię po polsku, proszę mnie więc obrażać w moim ojczystym języku z zachowaniem zasad gramatyki i ortografii, jak również przy minimalnym zastosowaniu zapożyczeń z języków obcych).

schowaj...

O mnie

Zwykle krytycznie patrzę na świat i otaczających mnie ludzi, starając się, aby i mnie to krytyczne spojrzenie nie ominęło (w końcu mam lustro).

Statystyki

Odwiedziny: 304333
Wpisy
  • liczba: 185
  • komentarze: 447
Bloog istnieje od: 4338 dni

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Finanse